Gore Tex Alpenski.pl
Odzież

Sortowanie wg producenta


więcej o PayPal

technologia odziezy na membranie gore-tex



Obietnica GUARANTEE TO KEEP YOU DRY™ w produktach GORE-TEX® od ponad 30 lat zapewnia komfort i pozwala cieszyć się aktywnością niezależnie od pogody. Wszystkie produkty GORE-TEX są trwale wodoszczelne, wiatroszczelne i "oddychające"- to gwarantowanie. Odzież z membraną GORE-TEX® oferuje idealne rozwiązania do każdego rodzaju outdoorowej aktywności.


GORE-TEX® 2L, 3L

Rozwiązanie uniwersalne.

 

Zaprojektowane by dostarczyć trwałej ochrony. Laminaty Preformence Shell są idealne do wielu różnych outdoorowych aktywności. Możesz jeździć na nartach czy na rowerze, uprawiać wspinaczkę, jeździć na łyżworolkach, czy tylko spacerować; możesz zmieniać dyscyplinę sportową, ale nie musisz zmieniać odzieży, jeśli masz odzież z tkaniny GORE-TEX® Performance Shell.

 

Główne zalety:
* Zapewnia komfort związany z oddychalnością i trwałą wodoszczelność;
* Zaprojektowane do wielu różnych zajęć na dworze;
* Dostępna konstrukcja 2- lub 3- warstwowa. 2 warstwy są giętkie i wygodne; 3 warstwy są przeznaczone do poważniejszych zastosowań;

 

GORE-TEX® 2L - dwuwarstwowa struktura materiału GORE-TEX® została zaprojektowana tak, aby doskonale się sprawdzała niezależnie od rodzaju aktywności. Membrana GORE-TEX® jest połączona z tkaniną wierzchnią, a od wewnątrz jest chroniona osobną podszewką. Materiały GORE-TEX® oddychają, pozostają trwale nieprzemakalne, zapewniają komfort i ochronę przed wiatrem. Jeździsz na nartach bądź na rowerze, chodzisz na górskie wyprawy, żeglujesz czy po prostu spacerujesz - można zmieniać rodzaj aktywności, lecz jeśli masz odzież z dwuwarstwowego materiału GORE-TEX®, nie musisz zmieniać ubrania.

GORE-TEX® 3L - trójwarstwowa struktura laminatu GORE-TEX® Performance Shell została zaprojektowana tak, aby doskonale się sprawdzała niezależnie od rodzaju aktywności. Membrana GORE-TEX® jest połączona z tkaniną wierzchnią i podszewką. Materiały GORE-TEX® oddychają, pozostają trwale nieprzemakalne, zapewniają komfort i ochronę przed wiatrem. Niezależnie od rodzaju aktywności, czy jeździsz na nartach lub na rowerze, uprawiasz kolarstwo górskie czy po prostu wyprowadzasz psa na spacer - nie musisz zmieniać ubrania, jeżeli masz odzież z trójwarstwowego laminatu GORE-TEX® 3L.

 

Produkty z GORE-TEX® 2L, 3L

GORE-TEX® PACLITE

Tam, gdzie liczy się rozmiar.

 

GORE-TEX® Paclite  jest idealny do górskich wędrówek, jazdy na rowerze, oraz wielu innych sportów. Na membranę naniesiono werstwę ochronną, składającą się z substancji oleofobowej i węgla. Dzięki temu laminat nie musi posiadać dodatkowej podszewki, odzież zajmuje mniej miejsca i jest łatwiejsza do spakowania.

 

Główne zalety:
* Warstwa ochronna na membranie sprawia, że oddzielna podszewka jest  zbędna;
* Trwale wodoszczelna i wyjątkowo oddychająca;
* Lekka, łatwa w transporcie i wszechstronna;
* Wygodny i ciepły;

 

Produkty z GORE-TEX® Paclite

GORE-TEX® SOFT SHELL

 

Skonstruowany z miękkich i ciepłych materiałów. Trwale wodoszczelny, wiatroszczelny GORE-TEX® Soft Shell został zaprojektowany aby przy zmniejszonej ilości warstu odzieży zyskać komfort w zimnych warunkach. GORE-TEX® Soft Shell to wspaniała odzież na zimne i wilgotne warunki: wszechstronna, wygodna, niewiarygodnie miękka. Membrana GORE-TEX® jest przymocowana bezpośrednio do tkaniny zwenetrznej i podszewki z fliseliny. Taka konstrukcja pozwala zredukować ilość warstw odzieży zwiększając komfort i swobodę ruchów, zachowując trwałą wodoszczelność, wiatroszczelność i oddychalność.

 

Główne zalety:
* Trwale wodoszczelna, wiatroszczelna i oddychająca;
* Optymalna ochrona przed warunkami pogodowymi i maksymalny komfort     użytkownika;
* Mniej grubych warstw to większa swoboda ruchu;

 

Produkty z GORE-TEX® Soft Shell

GORE-TEX® ACTIVE SHELL -Nowość

 

Dedykowany jest sportowcom, którzy nie zważając na warunki, realizują swoje wyzwania i pasje, takie jak trail running, rowery górskie czy szybkie alpejskie wspinaczki. Nowy produkt pozwala poruszać się po górach na "szybko i lekko" i co najważniejsze oferuje zaawansowaną regulacje potu podczas intensywnych aktywności, jednocześnie zachowując wysokie właściwości wodoodporności i co równie istotne wytrzymałości materiału. 3-warstwowy laminat Active to kompozycja nowej, cieńszej membrany z lekkimi i wytrzymałymi materiałami. W procesie laminacji zastosowano unikatową technologię polegającą na bezpośrednim połączeniu materiału wewnętrznego z membraną, który został niejako "wprasowany" w membranę. Dzięki temu uzyskano niezwykle wysoki parametr RET <3 oraz, co równie ważne, przyjazne skórze wykończenie. W rezultacie pot jest szybko odciągany od skóry by zaraz potem, pod postacią pary wodnej, został przetransportowany na zewnątrz materiału. To zaawansowane zarządzanie wilgocią zapewnia optimum komfortu klimatycznego w różnych sportowych aktywnościach.

Główne zalety:
* zapewnia znakomitą „oddychalność” (RET < 3);
* niezawodną ochronę przed wodą i wiatrem jest bardzo lekka (maksymalny ciężar odzieży to 400 gramów)
* daje doskonały komfort dla skóry
* specjalnie zaprojektowana do sportów areobowych na wolnym powietrzu

 

Produkty z GORE-TEX® Acitve Shell

GORE-TEX® PRO

Profesjonalne rozwiązania.

 

Stworzony z najbardziej wytrzymałych i jednocześnie najlepiej "oddychających" materiałów na ekstremalne warunki. GORE-TEX® Pro sprosta oczekiwaniom profesjonalistów i proawdziwych entuzjastów outdooru. Trzywarstwowy laminat GORE-TEX® Pro to optymalne rozwiązanie na ekstremalne warunki. Trzywarstwowa, zaawansowana konstrukcja membrany GORE-TEX®, która jest trwale laminowana do trwałego materiału zewnętrznego oraz wytrzymałej podszewki. Dzięki temu warstwy nie ocierają się o siebie podczas ruchu, co powoduje dodatkowe zwiększenie trwałości. Dwuwarstwowa konstrukcja laminatu GORE-TEX® Pro jest idealnym rozwiązaniem do odzieży sportowej na ekstremalne warunki. Membrana jest laminowna od wewnątrz tkaniny zwenetrznej. Aby podnieść komfort noszenia i dać więcej możliwości membrana zabezpieczona jest od wewnątrz osobną podszewką.

 

Główne zalety:

* Spełniają wymagania profesjonalistów pracujących w terenie i zagorzałych entuzjastów;
* Doskonale sprawdzają się w niezwykłych i ekstremalnych warunkach;
* Bardzo wytrzymałe, wyjątkowo oddychające, trwale wodoszczelne
i wiatroszczelne;
* Dostępna konstrukcja 2- lub 3- warstwowa: 2 warstwy są giętkie i wygodne;


GORE-TEX® Pro 3L - to optymalne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o odzieży specjalistycznej, przeznaczonej do użytku w warunkach ekstremalnych. Laminat składa się z 3 warstw: membrany GORE-TEX® połaczonej z wytrzymałą tkaniną wierzchnią i specjalnie zaprojektowaną wyjątkowo odporną podszewką. W wyniku tego połączenia powstaje niezwykle trwały i wytrzymały laminat, który spełni wymagania zawodowych sportowców i osób ceniących wyjątkową aktywność na wolnym powietrzu.

GORE-TEX® Pro 2L- dwuwarstwowa struktura laminatu GORE-TEX® Pro jest odpowiednim rozwiązaniem w przypadku odzieży sportowej przeznaczonej do użytku w trudnych i ekstremalnych warunkach. Membrana GORE-TEX® jest wytrzymałą tkaniną wierzchnią. Wewnątrz membranę chroni osobna podszewka, gwarantująca wiekszą wygodę noszenia i uniwersalność. Laminaty GORE-TEX® Pro, złożone z najwytrzymalszych, najlepiej oddychających, trwale nieprzemakalnych i wiatroszczelnych tkanin, spełniają wymagania zawodowych sportowców i osób ceniących ruch na wolnym powietrzu.

 

Produkty z GORE-TEX® Pro

Dodatkowe właściwości odzieży z membraną GORE-TEX®

 

Technologia Micro Grid to innowacyjne i opatentowane rozwiązanie zwiększenia komfortu materiału wewnętrznego, trzywarstwowego laminatu GORE-TEX® Pro Shell zamiast dzianiny. Uzyskany w tej technologii materiał wewnętrzny jest lekki i badziej wytrzymały, ponieważ jego warstwy nie haczą i nie ocieraja się o siebie. Pozwala to również na wzrost oddychalności i zmniejszenie wagi i objetości kurtki. Technologia ta jest dostępna tylko z laminatem GORE-TEX® Pro Shell.


Technologia GORE-TEX® MAPPING

 

Technologia GORE-TEX® MAPPING zwiększa komfort użytkowania, poprzez inteligentne zaprojektowanie odzieży. Patrząc na ludzikie ciało jak na mapę, widzimy na nim różne mapy klimatyczne. Laminaty GORE-TEX® sa połączone w wyjątkowy sposób, tak aby tam gdzie jest to konieczne zwiększyć oddychalność, komfort w dotyku ze skórą, ciepło i/lub dopasowanie do naszego ciała. Odzież Comfort Mapping, to również bardzo zaawansowana technologia zaklejania szwów taśmą, w taki sposób, aby mozna było połączyć razem te różniące sie od siebie laminaty.

Rękawice GORE-TEX

Sucho znaczy ciepło

 

Ręce są ciepłe tylko w suchych rękawicach, a tylko mając ciepłe ręce można znaleźć prawdziwą przyjemność w sportach zimowych. Membrana GORE-TEX® uniemożliwia przenikanie wody przez rękawice, zarazem pozwalając na wydostawanie się wilgoci (potu) na zewnątrz.

 

Główne zalety:

* Trwała wodoszczelność, wiatroszczelność i oddychalność;
* Idealne w niskich temperaturach* Optymalne połączenie oddychalności
   i izolacji;
* Powłoka zewnętrzna zapewnia całkowitą hydrofobowość

 

Rękawice GORE-TEX

Żródło: www.gore-tex.pl

Alpenski.pl Internetowy Sklep Turystyczny 2008-2018